Poleć
rotate background

Architekt wnętrz: Na czym polega praca architekta wnętrz?

architekt wnętrz

Architekt wnętrz

Architekt wnętrz to wbrew powszechnej opinii nie osoba, która pomoże nam dopasować kolor tapety, do odcienia kanapy w salonie. Zachęcamy do poniższego artykułu, które mamy nadzieje przybliży Wam aspekty naszej codzienności.

Każde pomieszczenie w otaczającym nas świecie ma szansę stać się tym jedynym i niepowtarzalnym. Za to wszystko odpowiedzialny jest nie kto inny jak architekt wnętrz. Dobry gust, zmysł przestrzenny i sprostanie oczekiwaniom klientów to cechy, które powinien posiadać dobry architekt wnętrz. Niejednokrotnie podstawą sukcesu projektu jest kompromis między wyobrażeniami klienta, a architekta.

Jak zmienić wizję w gotowy produkt, czyli czym tak naprawdę zajmuje się architekt wnętrz.

Wielu z nas przynajmniej raz w życiu musi lub będzie musiało podejmować decyzję o kupnie mieszkania, lub domu, a co za tym idzie o sposobie wykończenia poszczególnych pomieszczeń i dokończenia inwestycji. Większość nieruchomości na rynku pierwotnym, sprzedawane są w stanie surowym. Deweloperzy na różnych etapach inwestycji dają swoim klientom możliwość ingerowania w układ pomieszczeń, rozmieszczenie ścian i tym podobne rzeczy. Architekt wnętrz to osoba, która może nam zgodnie z zasadami budowlanymi, ergonomia użytkowania mieszkania pomóc we wprowadzeniu koniecznych zmian, należy pamiętać, że nie zawsze deweloperzy myślą o funkcjonalności, o czym niejednokrotnie mogą przekonać się kupujący. Dodatkowa wiedza z zakresu hydrauliki, rozmieszczenia instalacji elektrycznych, może znacznie ułatwić użytkowanie mieszkania oraz pozwoli uniknąć kosztów ewentualnych zmian już po wprowadzeniu się lokatorów. Coraz to większa ilość programów dekoratorskich pozwala odnieść wrażenie, że to wszystko jest takie łatwe jak w TV. Warto jednak pamiętać, że za jakąkolwiek prezentowaną kompozycją stoi sztab ekspertów, dbający o sensowność całego przedsięwzięcia.

Czy warto korzystać z usług architekta wnętrz podczas kupna, czy remontu mieszkania? Gimnastyka artystyczna też wygląda łatwo i bezpiecznie, jak mamy okazję ją oglądać przy okazji zawodów sportowych w telewizji, jednak zawodnicy muszą poświęcić wiele lat na treningi, aby osiągnąć sukcesy. Podzielcie się w komentarzach opiniami na temat architektury wnętrz. Jeśli są Państwo zainteresowani usługami architekta wnętrz – zapraszamy do zapoznania się z naszym portfolio.