Poleć
rotate background

Biuro architektoniczne: Każdy projekt to nowa historia, do której nie można podchodzić szablonowo

biuro architektoniczne

Biuro architektoniczne

Projektowanie to praca zespołowa. Mniejsze czy pojedyncze projekty mogą być efektem pracy jednego specjalisty, jednak poważne wyzwania i ich realizacja to wypadkowa pracy całego sztabu specjalistów, w którym każdy jest fachowcem w swojej, konkretnej dziedzinie. To tzw. biuro architektoniczne.

Biuro architektoniczne to doskonale zgrany zespół specjalistów, który dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz nieustającemu dążeniu do perfekcji jest w stanie zrealizować nawet najbardziej ambitne projekty. Każdy projekt to nowa historia, do której nie można podchodzić szablonowo. Praca biura projektowego nie polega na podążaniu utartą ścieżką – to nie kończąca się opowieść, a każde nowe zadanie to dla nas nowy rozdział. Zespół QCA Studio przez lata zbierania doświadczeń, nabył i ugruntował interdyscyplinarne umiejętności w zakresie tworzenia projektów i realizacji nawet najbardziej wymagających zadań. 

Wybór biura architektonicznego, czyli gdzie szukać informacji i jak podjąć decyzję o współpracy z konkretnym zespołem specjalistów. 

Szukanie najlepszego biura architektonicznego, to niejednokrotnie bardzo trudne i czasochłonne zadanie. W dobie internetu i błyskawicznej wymiany informacji można bardzo łatwo zweryfikować np. opinie o danym biurze, wszak poczta pantoflowa to nadal najskuteczniejsza forma wiarygodnej reklamy, tylko jej forma na przestrzeni ostatnich lat się zmieniła. W dzisiejszych czasach nie musimy ograniczać się do naszego miasta, czy regionu, a większość spraw związanych z weryfikacją kompetencji danego biura, można przeprowadzić, nie odchodząc od laptopa, czy nie odkładając Smartfona. Biura architektoniczne często chwalą się na stronach internetowych, portalach społecznościowych czy branżowych, efektami swojej dotychczasowej pracy i to właśnie dotychczasowe realizacje i ogólny „gust” danego biura powinny mieć największe znaczenia przy podejmowaniu ewentualnej współpracy. Warto również sprawdzić kwalifikacje danego zespołu i szukać w nich potwierdzenia podejmowanego przez siebie wyboru. 

Czym Wy kierujecie się przy wyborze architekta czy konkretnego biura architektonicznego? Czy zadziałało polecenie znajomych, opinie na portalach branżowych czy suche fakt ze strony internetowej? Podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami w tym temacie.