Poleć
.vc_custom_1491733794123{padding-top: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;}.vc_custom_1491733800264{padding-top: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;}

Siedziba domu aukcyjnego Artbidy

Artbidy to pierwszy na świecie internetowy dom aukcyjny działający od 2013 roku. Obecnie jest jednym z wiodących domów aukcyjnych w Polsce. W ofercie Artbidy znajdują się m.in. dzieła sztuki najnowszej, współczesnej i dawnej, grafiki, ilustracje, plakaty, fotografie, rzemiosło, design, biżuteria kolekcjonerska, rzeźby, zegarki, komiksy, pojazdy zabytkowe, kamienie szlachetne, nieruchomości zabytkowe oraz inne obiekty kolekcjonerskie.

Zaprojektowaliśmy siedzibę Artbidy przy ul. Świętojerskiej w Warszawie. Lokal znajduje się w budynku Instytutu Wzornictwa Przemysłowego (Centrum Designu) zaprojektowanym w stylu modernistycznym. Budynek został zbudowany w latach 60. Projektując koncepcję oparliśmy się na 2 głównych założeniach. Po pierwsze wnętrza miały nawiązywać nowoczesnymi rozwiązaniami do innowacyjnej charakterystyki oraz identyfikacji wizualnej domu aukcyjnego, a po drugie miały nawiązywać do modernistycznego stylu budynku, w którym się znajdują. W związku z tym połączyliśmy kolor biały z szarym, fakturę betonu z gładkimi ścianami, współczesny design sprzętu elektronicznego z meblami w stylu bauhaus., a także oświetlenie LED z lampami z lat 60. i tradycyjnym szklanym neonem.

Rok : 2022
Klient : Artbidy
Status : Zrealizowany
Lokalizacja : Warszawa / Polska

  • /