Poleć
.vc_custom_1491733794123{padding-top: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;}.vc_custom_1491733800264{padding-top: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;}

Ekspozycja nt. fortów Cytadeli Warszawskiej

Ekspozycja dotyczyła Cytadeli Warszawskiej wraz z jej przyległymi fortami. Jej celem było zapoznanie odwiedzających z historią i architekturą wojennej Warszawy.

Zaprojektowana została w pawlionie SARP przy ul.Foksal 2 w Warszawie. Osiem budowli zostało rozmieszczonych w ośmiu sektorach. Każdy zawierał opisy zdjęcia oraz projekty. Pięć sektorów to ściany imitujące ceglane mury z wnękami pokrytymi szkłem, które są rozdzielone słupami świetlnymi. Pozostałe to zespoły ścianek ze szklanymi wykuszami inspirowane planem zabudowy fortyfikacyjnej. W wykuszach znajduje się ekran multimedialny, manekiny w mundurach z epoki oraz stojak z materiałami do pobrania. Ekspozytor to mebel o formie inspirowanej architekturą militarną tego okresu. Występuje w dwóch wersjach, w wersji do prezentowania zdjęć oraz do prezentowania broni i przedmiotów. Przy wejściu głównym znajduje się duża mapa Twierdzy Warszawa oraz makieta.

Rok : 2013
Klient : Muzeum Narodowe w Warszawie
Status : Zrealizowany
Lokalizacja : Warszawa / Polska

  • /