Poleć
.vc_custom_1491733794123{padding-top: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;}.vc_custom_1491733800264{padding-top: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;}

Pawilon Lexus Stop Smog Go Hybrid

Lexus to marka luksusowych samochodów osobowych należąca do japońskiego koncernu motoryzacyjnego Toyota Motor Corporation, założona w 1989 roku. W plebiscycie New Car Awards, organizowanym przez brytyjski portal Auto Trader, Lexus uzyskał tytuł najbardziej niezawodnej marki. Został również siedmiokrotnie wyróżniony jako producent najbardziej niezawodnych aut luksusowych w stworzonym przez firmę analityczną J.D. Power raporcie Vehicle Dependability Study. Ponadto marka wyróżnia się dbałością o ekologię i środowisko, a co za tym idzie, jako jedyna na rynku oferuje całą gamę produkowanych samochodów w wersji hybrydowej. Od 2018 Lexus jest promotorem hasła “Stop Smog Go Hybrid” zachęcającego do dbałości o środowisko poprzez używanie aut elektrycznych i hybrydowych.

Zaprojektowaliśmy pawilon Lexus Stop Smog Go Hybrid przy ul. Emilii Plater w Warszawie. Do koncepcji pawilonu podeszliśmy wielowątkowo. Pełni on funkcję społeczną jako przestrzeń rekreacyjna, na którą składają się sale wystawiennicze, kino, zielony dziedziniec i ogródki zielne. Budynek wyposażony jest w czujniki zanieczyszczenia powietrza. Dzięki swoim iluminacją świetlnym zależnym od poziomu smogu stanowi jego wskaźnik dla mieszkańców Warszawy. Ponadto budynek pełni funkcję showroomu marki Lexus. Klienci mogą skonfigurować swój samochód i zobaczyć go w skali 1:1 przy pomocy konfiguratora VR, a następnie przetestować wybrany samochód wyjeżdżając nim na ulicę z podziemnej części showroomu dzięki układowi parkingów automatycznych i windy hydraulicznej. Opracowując koncepcję, połączyliśmy najnowocześniejsze technologie energooszczędne z motywami charakterystycznymi dla japońskiego designu. Budynek w dużej części ogrzewany jest za pomocą paneli fotowoltaicznych. Przeszklenia zespolone są wyposażone w automatyczne folie UV regulujące dopływ światła słonecznego. Zautomatyzowanie budynku systemem BMS i aktywnymi czujnikami zanieczyszczenia tworzy obraz futurystycznego budynku, który samoistnie współgra z miastem i środowiskiem.

Rok : 2019
Klient : Lexus
Status :
Lokalizacja : Warszawa / Polska

  • /